dünyadan-12
Ağustos 5, 2015 70 yorum

Organik Yumurta Kümes Şartları

Posted by:Doğal Çiftlik onAğustos 5, 2015

Organikyumurta üretimi çiftlik maliyeti” Organik yumurta üretiminde ilk kural hayvan sağlığına uygun şartlarda kapalı kümesini yapmak tır. Organik yumurta işletmeçiliği Organik yumurta yada doğal yumurta organik yumurta yetiştiriçiliği salma tavukçuluk üretimin de kümes alınıçak hayvan sayısına göre doğru olan mt/2 de kümes yapılmalıdır.

İster betonarme ister prefabrik ister ise izalasyonlu çadır dan tavuk kümesinde kaç tavuk kaç metreye konulur” tavuk kümesi yapılabilinir.önemli olan doğru şartlara göre olması dır.
tavuk kümesinde sıcaklık ne olmalı dır.Tavuk kümesi yaparken öncelikle kış aylarında soğuk a karlı yaz aylarında ise sıçak a karlı izalasyona dikkat edilmeli dir.

tavuk kümesinde havalandırma nasıl olmalı? Kümesler de en önemli olması gerekenler den biri de havalandır madır.Yapacağınız kümes için dikkat edilmesi gerekenler te yeterli adet te ve ölçüde pencereler olmalı ve bu pencereler de ise sineklikleri de olmalı dır..Ayrıca tavuk kümesinde ışık klandırma nasıl olmalı dır.kümes hayvan adet i ve tavuk kümeslerinde bit için ne yapılmalı dır.kümes büyüklüğüne göre yetecek ölçüde havalandırma fanları takılmalı dır.

tavuk kümesinde nelere dikkat edilmeli dir” Kümes in tabanı beton olmasında fayda var dır ve beton üzerine kaba talaş serilmeli dir.

tavuk kümes çeşitleri Kümese konulucak tavuk sayısına göre yeterli adette ve doğru ölçüler de tavuk kümeslerinde folluk sayı nasıl olmalı ” folluk lar konulmalı,tavuklar için folluk nasıl olmalı folluk lar tavukların rahat edebiliçeği ölçülerde olmalı dır.

tavukların çok yumurta yapması için neler yapılır. Tavukların daha rahat edebilmeleri için yeterli ölçülerde tavuk tünekleri nasıl olmalı tüneklikler olmalı ve bu tüneklikler hayvan nın rahat kullanabiliçeği ölçülerde şartlarda olmalı dr.

Yapacağınız tavuk kümes maliyeti kümes ler de mümkün oldukça saç, teneke,tek başına branda,ve aşhaptan yapmamanız daha doğru olur.

Kümesiniz de yeterli adette ve ölçülerde Işıklandırma tesisatı kurulmalı dır.

Tavsiye edilebilinicek tavuk kümeslerinde dezenfeksiyon nasıl olur” kümes ler betonarme(tuğla,pirket,betopan ,vs) gibi yapı malzemeleri,izalasyonlu çadır kümesler,prefabrik tavuk kümesi yaparken nelere dikkat edilmeli dir. kümes ler dir.

Yapacaganız kümes te beslenecek tavuk sayısına göre yeterli tavuk yemlik ve sulukları nasıl olmalı yemlik ve suluk sistemini tavukların rahat kullanabiliçeği şekilde yapılmalı dır.

tavuk kümeslerinde tüneklik nasıl olmalı dır. Kümes yaparken muhakkak profösyönel yardım almalısınız,bu çok daha doğru bir tavuk kümesin de folluk nasıl olmalı kümes yapımında büyük faydası oluçak tır.

Her türlü sorularınız için firmamız ile irtibata geçersiniz.

Doğal Çiftlik 20 yıllık tavukçuluk sektöründe olmanın vermiş olduğu tecrübe ile Organik Yumurta ve Doğal Yumurta (Salma Tavukçuluk) sektörünün ilk ve öncü firması olmuştur. Doğal çiftlik.net internet sitemizde Salma Tavukçuluk, Organik Yumurta, Yumurtalık tavuk, Etlik Tavuk, hindi, Lohman brown, Nick Brown Tavuk, Pleymut Tavuk, Ligorin(Leghorn), Ataks Civciv, Saso Et Tavuğu, Red Broiler, Beyaz Etlik Hindi Civciv, Lohman Brown civciv, Pleymut Civciv, Köy Civciv , Tavuk Yemi, Prefabrik Kümes, Çadır Kümes, Betonerme kümes, Kümes Ekipmanları, yemlik, Tavuk sulukları, Konteynırlar, Veterinerlik Hizmetleri, Danışmanlık , Otopsi hizmeti, Kan analiz ve labratuvar hizmetleri, Yerinde te?his ve kontrol, Dezenfeksiyon ve Vitamin, Yerinde Aşı ve Enjeksiyon Hizmeti, Organik Sertifika, Web Site Çalışması, viol, Piliç Geliştirme Yemi, Yumurta Yemi, konularında bir çok güncel ve güvenilir bilgiyi bulabilirsiniz. Türkiyede ilk defa salma tavukçuluk alanında online satış sitesi olan tavukmarketi.com sitemizden online siparişlerinizi verebilirsiniz. ister kredi kartı ile taksit imkanı ister havale – eft ile ödemelerinizi güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir, ve ürünlerinizi en kısa süre içinde teslim alabilirsiniz. Doğalçiftlik.net güvencesi ile her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyatlara alırsınız.

Yorumlar

  hakan

  konya sarayönü kırsalında 7000 m2 alanda salma tavukculuk yspmsyı planlıyorum yumurta satısını nerelere yapacagız veya firmanız bu konuda yardımcı olabılır mı

  Doğal Çiftlik

  Firmamamız bizden yumurta talep eden firmaları müşterilerine yönlendirme yapmakta dıriama esas olan her kişi kendi pazarlamasını kendi oluşturmakta dır.

  Eyüp cendek

  Benden organik yumurta işi yapmak istiyorum bilgi verirmisiniz.3 dönüm arazi üstüne maliyeti ne kadar yapar maximum kaç tavuk sığar.

  Doğal Çiftlik

  MERHABA..

  3 dönüm arazi üzerinde 1000 adet tavuk besliyebilirsiniz.
  Tüm ürünlerimizin fiatlarını sitemiz de bulunana SATIŞ VE SİPARİŞ ler kısmını tıklarsanız ONLİNE SİTEMİZ olan http://www.tavukmarketi.com dan inçeliyebilirsiniz.Dilerseniz alışveriş yapabilir, üye olduğunuz halinde de kampayalardan ve sektör ile iLgili haberler den haberdar olabilirsiniz.

  metin

  merhaba. Antalyada organik yumurta satışı yapmak için çadır kümesiniz uygun mu !!!Anahtar teslim cadır kümes 1000 tavukluk gelen tavuklar kaç haftalık !!! bunlar kümestemi yetişiyor yoksa bahçede dolaşan tavuk olmak zorunda !!! birde kümesin kokusu çevreye rahatsızlık verir mi !!!

  Doğal Çiftlik

  Merhaba..

  Doğru malzeme ve kurulum olduğu süreçe çadır kümes de bakım açısından bri mahsur yok dur.Ve antalyada halen çadır kümes kullanılmakta dır.
  Standart üretim ve satış yarka larda 16/18 haftalık dır.Bizim ürütimimiz ve yetişdirmemiz kümes içerisinde ançak sizde ki sistem gündüz arazide tavukla rgece kümeslerinde oluçak dır.Koku ila ilgili genel bri sorun bugüne kadara yaşanmamış dır.

  Salih Balkıs

  Merhaba Düzce de 1000 tavuklu organik tavuk yetiştirmek istiyorum bin tavuk için çadır Fiatlari anahtar teslim kaç liraya mal olur

  Doğal Çiftlik

  merhaba salih bey ..

  Sitemizde anasayfada tam ortada FİATLAR VE SİPARİŞ kısmına girerseniz online sitemizden tüm ürünlerin fiatlarını detaylaırnı inçeliyebilrisiniz

  Sefa

  Merhaba kurduğunuz bu anahtar teslim çiftliklerin içinde tarım bakanlığından alınan organiktir belgelerini sizmi alıyorsunuz yoksa bizmi ? Ve bu organik çiftliklere devlet veya kosgef herhangi bi teşvik veriyormu?

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  organik sertifikalı yumurta üretimi yapmak istiyorsanız anlaşmaalı sertifikasyon firmamız bulunmakta dır,belge alım işlemleri içinde yardımçı oluyoruz.
  bugüne kadar genel manada destek yok dur ançak son destek paketleridinde TKDK dan destekler başlınıçak dır ..

  Mustafa

  9000 m2 tarlamiz mevcuttur organik yumurta üretmek istiyoruz resmi olarak üretim yapabilmek için neler gereklidir ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  resmi iş yapmak adına il tarım müd. başvurmalısınız.
  kümesinizin prefabrik olması gerekir bunun için.

  Şafak

  Merhabalar,
  Benim herhangi bir arazim yoktur, Orman veya Hazine arazilerine hibe, kiralama suretiyle organik tavukçuluk yapabilir miyim. böyle bir mevzuat var mı.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  bir arazi kiralaya bilirsiniz.kiraladığınız arazi de salma tavukçuluk yaparsınız bu şekilde
  yapan müşterilerimiz var. yerinize karar verin, yasal işlem ler için ilçe tarım a başvuru yapabilirsiniz.
  tavukmarketi.com sitemizden her bilgiye ulaşabilirsiniz. kafanıza takılan sorular adına ve sipariş vermek için irt. numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. 05533779959

  huseyın

  merhaba prefabrık 500 tavuk kapasıtelı 1000 tavuk kapasıtelı olarak kumes ve lohman brown tavuklar la fıyat alabılırmıyım

  Doğal Çiftlik

  beyfendi sitemiz de tam ortada hareket halinde FİYATLAR VE SİPARİŞ butonu nu tıklarsanız tüm ürünlerimizi fiyatlaırnı ve detaylarını online satıl sitemiz üzerinden zaten görebilirsiniz.

  Hasan

  Ben 2 donum uzerine organik yumurta uretimi yapmak istiyorum yaptigim yumurta organik belgesi olmasa kac paraya satabiliriz yada cok onemlimi ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  insanların kafasını karıştıran soru hep aynı organik mi değilmi
  zaten salma tavukçuluk organik yumurta tavuğu şartnağmesine uygundur.
  yapılan üretim salma tavukçuluk olduğu için organik olur fakat bir sertifika olmaz.
  zaten bu önemli değildir.
  satış pazarlığınızı oluşturmakla alakalıdır.
  0224 487 71 93 0553 377 99 59 dan bilgi,destek alabilirsiniz. iyi günler

  Halil Koyuncu

  Merhabalar iyi günler dilerim. Organik yumurta için tavuk çiftligi kurmayı planlıyorumda.3 dönümlük bir arazimiz var. Burada kaç adet tavuk besleyebilirim? Ne kadarlık bir kapalı alan ve açık alan lazım olcak? Ve en çok ögrenmek istedigim şey bir tavuk bir ayda kaç yumurta verebilir? Kurdugunuz çiftlikler neler içeriyor ve fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.Hayırlı günler..

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  Arazinize 500 veya 1000 kapasiteli bir kümes kurulumu yapılır.
  Prefabrik kümeslerde 60mt2 ye 500 120mt2 ye 1000 tavuk luk kurulumdur.
  ..% 90 a kadar verim alabilirsiniz.çifliklerimizin içindekiler bilgisine online satış sitemiz olan,
  tavukmarketi.com da ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.maliyet bilgileri de sistemimizde mevcuttur.
  iletişim 0553 377 99 59

  Gökhan

  Merhaba ben 3 bin tavuklu bir organik çiftlik kurmak istiyorum kümes kuracağımız arazi köyün içinde fakat arazim dereye yakın yani evimn önünden dereye kadar olan alan benim yani gündüzleri salarak otlayarak geceleri de kümeste yemleyerek üretim yapmak istiyorum köyün içinde olması sıkıntı olur mu acaba.birde 3 bin tavuk günde ortalama kaç yumurta verebilir.yumurtalarıda piyasaya satamadığımız takdirde size satabiliyormuyuz.

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  köyünüzde salma tavukçuluk işini gerçekleştire bilirsiniz .
  hiç bir sıkıntı olmaz. 3 bin lik kurulumlarımız ve maliyet bilgileri tavukmarketi.com da mevcuttur.
  % 90 lara çıkan verim elde edersiniz.
  iletişim numaralarımızdan destek oluruz. 0553 377 99 59

  calal

  salam ben sizinlə konuşmam lazım. sizi azerbaycandan rahatsiz edirem. lutven butun sorularima cvb vere bilecek kisi benimlə iletisimə kecsin +994504753030 mobil

  Doğal Çiftlik

  sitemizde iletişim numaralarımız dan yada mail yolu ile bilgi alabilirsiniz.

  iyi günler

  Erdal

  Merhaba
  Ben yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum. 400 metrekare yerleşim alanında arsam var. Bu alanda Çadır kümeste 500 adet tavuk yapabilirmiyim. En önemlisi koku problem olurmu.

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  online satış sitesi olan http://www.tavukmarketi.com da her bilgi mevcuttur.
  inceleye bilirsiniz.
  Anahtar teslim paketler sizler için hazırlanmış olup tüm maliyet bilgileri
  günceldir.
  salma tavukçuluk ta koku problemi olmaz kafes tavukçuluğu değildir çünkü..
  0553 377 99 59 dan bilgi alabilirsiniz.
  kafanıza takılan sorularda herzaman hizmetinizdeyiz.
  Bizden size gelen tavukların ömürboyu danışmanlığını yapıyoruz..
  ilginiz için tşk.

  Halil

  Merhaba,

  Çadır kümeslerin izolasyonu nasıl. Kars gibi Erzurum gibi -30 ları bulan soğuklar için de kullanılabilir mi?

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  izalasyonlu İZOCAM VE KEÇE kulandığımız çadır kümeslerden olur size
  isterseniz prefabrik kümeslerimiz ömürlük olan izalasyonlu sandviç panelden oluşur üstelik resmiyetlere uygundur
  çadırlarda resmiyet söz konusu değildir.
  http://www.tavukmarketi.com da görsel resim ler ve tüm maliyet bilgileri mevcuttur.
  kafanıza takılan sorulara canlı destek hatlarımızdan bilgi alabilşrsiniz
  05553 377 99 59
  0224 487 71 93

  Metin

  Merhaba ben Antalya’da 1000 tavuk üretimli çadır tavuk kümesi yapmak istiyorum.1000 tavuk üretimi olan bir çiftliğin günlük yumurta üretimi ortalama ne olur?

  Saygılar,

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  tavuklarınızın % 90 a varan verimi olur efendim
  http://www.tavukmarketi.com
  dogalciftlik.net
  0553 377 99 59

  abdullah

  organik salma tavukculuğu arazisi için köye yakın olma sebebi birşey fark ettirir mi ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  farketmez efendim.
  detaylar ;www.tavukmarketi.com ve irt.0553 377 99 59 & 0224 487 71 93

  Akiff

  Koy icinde 1donum arsada 500 adetli cadir kumes kurup salma tavukculuk yapabilirmiyim be yumurtalari toplayip istanbula resmi aracimla getirebilirmiyim .resmi gazete en fazla hobi olarak 250 adet bakilabilir.daha fazla olursa resmiyete gecip ciftlik konumunda olur ve koye 1 km uzaga kurulabilir yaziyo detayli yazarsaniz herkesin sormak istedgi soru oldugunu dusunuyorum hepimiz bilgilenelim

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  Çadır kümes kurulumu yaparız arazinizi çitle çevirmelisiniz z çadır kümes olursa gayri resmi olur.
  gayri resmi çadır kümes ile bu işi daim ettiren birçok insan ve müşterilerimiz var. sizi şikayet etmedikleri sürece sıkıntı çıkmaz.
  işim yasal olsun kümes işletim numarası alabileyim devlet desteği başvurusu yapmak isterim diye düşünürseniz kurulumunuz prefabrik ve ya betonarme olmalıdır.
  detaylar ;
  http://www.tavukmarketi.com da
  0553 377 99 59
  0224 487 71 93
  canlı destek hatlarımız sizlere bilgi vermek için telefonun ucundadırlar.

  Nezih

  merhaba yozgat merkez de 1. dönüm arazim var salma tavuk işi yapmak istiyorum genç çifçi desteğinden yararlanacağım yanlız arazimde elektirik yok bu sorun olurmu..?

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  elektiriksiz bu işi yapma şansınız malesef ki yok ,belli zaman aralıklarında aydınlatma ve havalandırma çalıştırmak için olması gerekiyor

  Ömer ejder

  Mrb ben şanlıurfa da kurmak ıstiyorum 500 edet için kaç dönüm arazi olması lazım bide ürettiğimiz tavuk yumurtasını nasıl satmak isteyecegiz yada sizin firmanız mi alıyor bu konuda yardımcı olun lütfen teşekürler

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  araziniz 500 lük üretim içi en az 1 ila 2 dönüm arası olmalıdır
  pazar size aittir efendim yumurta alışımız yoktur tüm Türkiyenin tavuk tedarik firmasıyız fakat sizde takdiredersiniz ki takip edemeyiz.
  http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79

  Kadir dalkoz

  Koy icinde kumes yapmak yasal mi ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba lar
  çadır kümes düşünürseniz yasal olmaz .!şikayette olmaz köy yerin de derseniz çadır kümes kurdurabilirsiniz..
  prefabrik olsun diyorsanız yönetmeliklere uygundur kümes işletim numarası alabilirsiniz.
  detaylar online satış sayfamızda dır inceleyebilirsiniz.
  http://www.tavukmarketi.com canlı destek hatları 0850 840 90 79

  Irfan

  100 150 adet salma tavuk icin izin belgesi almam sartmi

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  bu tamamen sizin kararınız ama sizin rakamınız daha çok hobi amaçlı olduğu için almanızı gerektirmez.

  Recep

  Merhabalar.tekirdağda 4 dönüm arazide mera(salma)tavuk işi yapmak istiyorum yanlız arazi tarla vasfında ve tam karşısında şarap fabrikası var.civarda başka yerleşim yeri yok.izolasyonlu çadır kurmak ve ilk etapta 1.500 tavukla başlamak istiyorum.şarap fabrikasının olası şikayeti benim için ne gibi sıkıntı yaratır.ruhsat almam gereklimidir.teşekķürler…

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  öncelikle çadır kümesler gayri resmi dir .ruhsat ve izin alma gibi olanaklarınız olamaz devlet in istediği prefabrik kümesler dir. veya betonarmedir.
  şikayete maruz kalmam derseniz çadır kurulum tercih edebilirsiniz.
  detaylar http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79

  Yunus emre

  Merhabalar ben ordu ilinde 1500 tavukluk cadir kumes yapmayi planliyorum kafama takilan sey sudur . Yanimda kac kisi calismasi gerekir gida muhendisi ziraat muhendisi veteriner hekim falan bunlar zorunlumudur.veya disardan birinin takip amacli belli periyodlarda gelmesi yetermi yasal mevzuat nedir tesekkrler

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  1 kişi bile yeterlidir bu tamamen sizin kararınız salma tavukçulukta gözlem çok önemlidir.
  bakımı kolay günlük yem su kontrolu ve vaktinde yumurta toplama gözlemlemek en önemli detaylardır.
  biz sizlere 1. kan aşıları tamamlanmış yarkalar gönderiyoruz ve ömürboyu ücretsiz danışmanlık veriyoruz.
  periyotlar a gözlemlerinizle sizler karar verebilirsiniz
  iyi günler

  suleyman bilal

  Merhaba,
  Salma tavukculukta giderlerin ana payi yem dir. Dolayisiyla bir ciftcinin yemi kendi uretmesi, giderleri minimize etme acisindan cok onemlidir. Ama ne tesaduftur ki yumurta yemi-1 ve yumurta yemi-2 icerigi ve yapilisi ile ilgili bilgi bulmak neredeyse imkansiz. Herkez sir gibi sakliyor )). Siz bu konuda bilgi verebilir misiniz? Diger bir sorum da 1500 kapasiteli 2 adet prefabrik kumesin (suru yonetimi ve uretim devamliligi acisindan) gunluk elektrik tuketimi tahminen kac kW/h tir? Gunes enerji sistemiyle boyle bir ciftligin elektrik ihtiyacini karsilamak, geri donusumu acisindan bir analiz yapmak icin..

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  doğal yem üreten firmamızda içerisinde katkı maddesi olmayan kimyasal ve hayvansal atık bulunmayan rasyon yem dir.
  baklagil ve tahıllardan oluşmaktadır.

  veterinerlerin vermiş olduğu ölçülerde protein ve mineralleri baza alınarak hazırlanmaktadır.

  1500 lük kümes içerisin de 8 tane 50 wt led ampul 2 adet 50 lık fan olmakla beraber çok minimum elektrik tüketimi olmaktadır.
  toplam 700 ila 1100 wt arası elekrtik tüketimi vardır aydınlatma sürekli calışmadığı için havalandır malar da bölgeden bölgeye değiştiği için miktarlar minimum ve maksimum olarak belirtilmistir.
  iyi günler dileriz.
  http://www.tavukımarketi.com 0850 840 90 79

  Halis

  Yardımcı olurmusunuz yeni ciftlik korumak istiyorum başım döndü kaymakamlık belediye ilçe tarim ve hayvancilik arasında bir netice olasamadim şımdı birde büyük şehir çıktı
  Bana yardım edecek profesyonel
  kuracağım çiftlik 1200 adet tavuk için

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  şirket merkezimizden yada canlı destek hattımızdan arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  http://www.tavukmarketi.com
  0850 840 90 79

  Yusuf

  KOSGEB destekli bu işi yapmak istiyorum 1000 tavuk çadır kümesi ilebirlikte yer antalya
  .Benim sorum şu
  Bu işin kurulumunu yapsanız bende kosgebin ödeniginden size ödesem (kosgeb iş karşiligi fatura kestirip faturaya ödeme yapıyor )
  Yani ben cebimden para vermiyorum siz bu işin karşilıgını kosgeb ödeme yaptığında alsanız.

  Doğal Çiftlik

  MERHABA

  O şekilde bir çalışmamız yok dur bizim kosgep den ödmeyi beklemek gibi ,firma faturayı kestiği kişiden ödemesini nakit yada kredi kartı ile alır ve sizde o fatura ile desteklerinizi alırsınız

  iyi günler

  Bülent sahin

  Merhaba benim omerli barajı civarında 265 m2 yerim var sıt alanı burada organik yumurtacilik yapmak istiyorum sıt alanı olması engel teşkil eder mi etmezse bu arazi ölçüsü organik yumurtaciliga uygun mu ve uygunsa burada azami kac tavuk beslenir şimdiden vereceğiniz bilgiler için tsk ederim

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  salma tavukçuluk gezen tavuk yumurta üretimi için uygun dur.
  kurulum ve yarkalar adına detaylı bilgileri http://www.tavukmarketi.com ve 0850 840 90 79 canlı destek hatlarımızdan alabilirsiniz.

  İnci

  Herhangi bir izin almadan kendi bahçemizde hobi amaçlı olarak kaç tavuğa kadar bakabiliriz? Ayrıca şikayet edilirse herhangi bir sıkıntı olur mu acaba ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  bahçesinde 500 yada 1000 kapasiteli tavuk bakan bir çok müşteri var bu bahçenizin mt2 sine bağlı birşey;
  bahçenizde istediğiniz sayıda olur 250 ye kadar hobi olarak gözükür. ama çadır kümesler de resmiyet yoktur şikayet edilirseniz belediye
  uyarı verir kaldırmanızı ister
  resmi kurulumlara uygun olan prefabrik kümetir.
  daha detaylı bilgi için http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79 dan bilgi alabilirsiniz.

  zaza

  merhaba bende köyde yapmak istiyorum (bingöl) fakat bu işin resmi boyutuyla ilgili bilgim yok 1000 li bi salma tavuk çiftliği yapmak için sayfanızda gerekli bir çoğunu öğrendim fakat işin resmi yönünden de bi yaçıklama yaparsanız memnun kalırım. birde satışları nereye yapacağız market dükkan dışınnda satabileceğimiz kurum yada firma mevcut mu?
  teşekkürler…

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  Salma tavukçuluk da resmi olarak izinler için tarım il yada ilçe müdürlüklerine kümes işletme numarası için başvurabilirsiniz.
  daha sonrası için ise ürünüzü paketlemek marka landırmak için de paketleme ruhsatı başvurabilirsiniz
  Ançak izinler alabilmenin için en önemlisi çadır kümes olmamalı dır ,çadır kümeslere resmi izinler alınamıyor
  prefabrik yada betonarme kümes olmalı dır
  izinler in bir zor tarafı yada ciddi bir maliyeti de yok dur
  üretilen ürünler her üretiçinin kurmuş olduğu pazarlama ticaretine göre toptan yada parakende yumurta ile alakalı şahıs,firma esnaf kurum a satışını kendi oluşturmakta dır.
  Bir çok firma yumurta alımı yapıyor ançak bunu sizler pazarlamasını oluşturuçaksınız.

  iyi günler

  Mustafa

  250 adet hobi olarak yumurta tavukculugu yapmak istiyorum. Resmi sınırın altında. 1 dönüm yer yeterli midir? Satış yapmamda bir sıkıntı olur mu? Organik sertifika almam gerekir mi? Satışta organik sertifika yeterli olur mu? Hatay yöresi biraz sıcak hangi ırk uygun olur?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  250 tavuk kapasiteli kümes hobi olarak yapılabilir. 50 mt içerisinde satış izni vardır.
  organik sertifika 250 adetlerde olmaz 4000 adet olmalıdır .
  hatay yöresi daha çok ataks yarkaları tercih eder .
  karar sizin bölgeniz için lohman da ataks ta tescih edebilirsiniz. yarkalar adına ücretsiz danışmanlık veren http://www.tavukmarketi.com adresimizi ziyaret edebilirsini
  0850 840 909 79

  Yasin

  şu an 200 adet tavuğum var 1.500m2 alanda gezen. Müşteri potansiyelim güzel doğal olarak siparişlerimi yetiştiremiyorum. Allah nasip ederse büyütmek istiyorum, 1.500m2 1000 tavuğa yeterlimidir? ve sertifika olayı nasıl oluyor neler yapmam gerekiyor bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  1000 kapasiteli tavuk kümesleri 150 mt2 alan kapsar gezecegi alan ile 1500 2000 mt2 en az alan olmalıdır.
  sertifika lı yarka lar en az 3000 ila 5000 arası olmalıdır ki sizi maliyeti kurtarsın .1000 adetlerde salma tavukçuluk doğal yumurta üretimi uygun dur.
  eger sertifika dediğiniz ruhsat isa onu prefabrik kurulum sonrası il veya ilçe müdürlüklerinden faturanızı götürerek alabilirsiniz.
  detaylı bilgi için http://www.tavukmarketi.com ve 0850 840 90 79 dan destek alabilirsiniz
  iyi günler dileriz.

  Bilal yildirim

  Iyi gunler ben babamin tarla sina 200 tavuk almak istiyorum ve cadir kurmak istiyorum devleten izin almam gerekir mi cevrede insan yoktur tek baska tarla vardir sikayet olur mu ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  200 tavuk hobi olarak görülür bir izin arz etmemektedir .
  şikayet olur mu olmaz mı bunu bilemeyiz fakat salma tavukçulukta koku olmadığından sayınız da hobi olarak gözükmesinden dolayı başınız ağrımaz .
  detaylı bilgi için http://www.tavukmarketi.com dan yada canlı destek hatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  iyi günler.

  Özkan

  Merhabalar ben salma tavuk işine girmek istiyorum 200-250 tavuk ile başlamak istiyorum ama yumurtaları pazarda satabilir miyim yasak falan var diye duydum nasıl izin almam lazım

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  Düşünmüş olduğunu sayı gayet düşük bir rakam satabilirsiniz,kaldıki resmi olarak dahi 250 tavuk a kadar satış hobi mahiyetinde geçer.

  ibrahimll

  merhaba konya iklimine (lokman mi ataks mi) göre salma tavukculuk yapma düşüncem var. yumurta pazarını olusturmak işin ilmini öğrenmek için az sayi ile örneğin 100 _150 adet tavukla baslamak istiyorum. musteri potansiyeline göre tavuk sayisi artirma düşüncesindeyim. yesillik olarak yonca uygun olur mu. ozellikle yazin yonca icinde kaldigi surede dogal yumurta yemi tuketimlerinde azalma olur mu.

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  her iki ırk da besleyebilirsiniz,her iki ırkın da özeliklerini sitemizden inçeliyebilir buna göre de karar verebilirsiniz.
  Yonca tavuklar için uygun bir bitki dir
  Ançak yonca yemesi yada araziden yiyeçeği yeşillik vs yem tüketimini azaltmaz

  iyi günler

  Gökay

  Merhabalar salma tavuk beslemek istiyorum. Köyde arazide vs. Bu işin izindi ruhsattı durumu kaç tavuk geçerlidir. Yani mesela 1000 tavuk için ruhsat işletme numarası vs. İşlemler gerekli mi dır. 1000 tavuk ile kendi pazarımızı kurup devam edebilir miyiz?

  Doğal Çiftlik

  Merhaba

  resmi izinler de 250 tavuk a kadar hobi olarak geçer ,250 tavuk hobi olarak tarım müdürlüğünüze beyanname ile bildiri yapıp bulunduğunuz çevrede direk tüketiçiye 50 km içerisinde diğer paketleme vs izinlerini almadan satış yapılabilinir.Bu adet üzeri kümes işletme numarası paketleme onay numarası tarım il müdürlüğünüzden resmi olarak bu işi yapmak istiyorsanız gerekli belgeleri almalalısınız,Resmi izinli yada izinsiz yapmak sizlerin tercihi dir,prosedür bu şekilde dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir