Organik Yumurta Üretimi (Sertifikalı) Nasıl Yapılır

Organik Yumurta Üretimi

Organik Yumurta Üretimi (Sertifikalı ) Nasıl Yapılır.

Organik yumurta(sertifikalı ) üretim tarım bakanlığının belirlemiş olduğu organik yumurta üretim esaslarına göre yapılmakta dır.

Araziniz den kümesinize alıçağınız yumurtalık yarka ya kadar bakanlık tarafından belirlenmiş kuralları var dır.

Organik yumurta üretimin de açık arazi 4 mt2 ye 1 tavuk olarak hesaplanır.Kapalı kümes te ise 1 mt2 ye 6 tavuk olarak hesaplanır ve en fazla 3000 tavuk bir kümes e konulabilinir.

 

Kapalı kümesinizin hijyenik mikrop ve kir barındırmıyan malzemeden olması gerekli dir.Kümesiniz de 7 tavuk a bir adet folluk denk geliçek şekilde hijyenik folluklar olmalı dır.

Kümes içerisinde 20 tavuk a bir yemlik ve bir suluk konulmalı dır.Ve kümes içerisinde yine yeteri kadar tüneklikler olmalı dır.SLİDE 13

Kapalı kümesinizin pençereleri olmalı içeriye güneş almalı ve havalandırma sistemi de olmalı dır.

Çiftlik içerisinde beton malzemeden üzeri kapaklı gübre çukuru olmalı dır.

Çiftlik içerisinde hijyenik yumurta depo binası ve yem binası olmalı dır.

Alıçağınız yumurta cinsi tavukların  un 3 günlük civciv  alıp kendi olanaklarınızla organik sertifikalı yemler ve organik sertifika şartlarına göre yetiştirebilirsiniz ve Almış olduğunuz civcivlere organik yumurta şartnamesinin izin verdiği içerikteki aşıları yapmalısınız.Yada organik yumurta üretim esaslarına göre yetiştirimiş ORGANİK SERTİFİKALI YARKA almalısınız..

dogal banner

 

FİRMAMIZ ORGANİK SERTİFİKALI YARKA ÜRETİMİ VE SATIŞI YAPMAKTA DIR.

Organik Yumurta Üretiminde Irk Seçimi

Organik yumurta Üretimin de ırk seçiminde dayanıklılığı,yumurta verim istikrarı,yem tüketimi gibi kriterleri dikkat e alarak seçim yapmalısınız,,..

Seçeçeğiniz ırk ın arazi şartlarına yaşamaya uygun dirençi yüksek,yumurtaya giriş süresi kısa ,gurk olmuyan ve yem tüketimi az olan ırk olmalı dır..

Aladığınız ırk ın 1 günlükten 18 haftalığa kadar olan tüm aşı programının organik yumurta üretim esasların belirlediği içerikte aşılar olmalı dır.

Önerebileçeğimiz ırklar avantaj sırasına göre şöyle dir.

1.)Lohman Brown

2.)Ataks

3.)Ligorin

4.)Pleymut

831

Organik Yumurta Üretiminde Tavuk Nasıl Beslenmeli dir.
Organik Yumurta Üretimi yapıçak firma ve şahıslar eğer ki organik sertifika almak ve sertifikalı yumurta satmak isterlerse,Tarım ve Hayvançılık Bakanlığınınorganik yumurta üretim tüzüğündeki kurallara uymak zorunda dır..

Organik Yumurta Üretimi yapıçaklar özelikle yemlerini sertifikalı ham maddelerini alarak kendileri doğru rasyonda yemlerini yapmalıdırlar..Yada organik sertifikalı hazı rkarıştırılmış yem kullanılmalı dır

Kullanıçağınız yem e kesinlikle organik yasasının izin vermediğini bir maddeyi koymamalısınız,denetlemelerde yasak olan bir madde bulunduğu takdirde çok ciddi cezaları söz konusudur..

Organik Sertifikalı olan tüm ham maddelerin enerji ve protein değerleri hesaplanarak doğru rasyonda yeminizi temin etmelisiniz,yem dışında gün içersinde tavuklar organik yasasına uygun olan açık arazide gezinerek araziyi özgürce kullanmasına olanak sağlanmalı dır..

page90

Açık arazinizin belli kısımlarına uygun olan bitkiler ve yem tahılları ekebilirsiniz..

Organik Yem tedarik kısmında firmamız sizi yönlendirebilmektedir.

NOT::Tüm ürünlerimizin fiatları için anasayfada FİYAT’LAR VE SİPARİŞLER kısmınına girmeniz yeterli dir.

page35 page38 page44 page24 page31

 

DOĞAL ÇİFTLİK

 

 

Doğal Çiftlik 20 yıllık tavukçuluk sektöründe olmanın vermiş olduğu tecrübe ile ORGANİK YUMURTA VE DOĞAL YUMURTA(SALMA TAVUKÇULUK) sektörünün ilk ve öncü firması olmuştur. Doğal çiftlik.net internet sitemizde Salma Tavukçuluk, Organik Yumurta, Yumurtalık tavuk, Etlik Tavuk, hindi, Lohman brown, Nick Brown Tavuk, Pleymut Tavuk, Ligorin(Leghorn), Ataks Civciv, Saso Et Tavuğu, Red Broiler, Beyaz Etlik Hindi Civciv, Lohman Brown civciv, Pleymut Civciv, Köy Civciv , Tavuk Yemi, Prefabrik Kümes, Çadır Kümes, Betonerme kümes, Kümes Ekipmanları, yemlik, Tavuk sulukları, Konteynırlar, Veterinerlik Hizmetleri, Danışmanlık , Otopsi hizmeti, Kan analiz ve labratuvar hizmetleri, Yerinde teşhis ve kontrol, Dezenfeksiyon ve Vitamin, Yerinde Aşı ve Enjeksiyon Hizmeti, Organik Sertifika, Web Site Çalışması, viol, Piliç Geliştirme Yemi, Yumurta Yemi, konularında bir çok güncel ve güvenilir bilgiyi bulabilirsiniz. Türkiyede ilk defa salma tavukçuluk alanında online satış sitesi olan tavukmarketi.com sitemizden online siparişlerinizi verebilirsiniz. ister kredi kartı ile taksit imkanı ister havale – eft ile ödemelerinizi güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir, ve ürünlerinizi en kısa süre içinde teslim alabilirsiniz. Doğalçiftlik.net güvencesi ile her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyatlara alırsınız.

 

Yorumlar

  Özmen

  Merhaba
  Ben Kırıkkale de ikamet etmekteyim.Artık zincirlerimi kırıp kendim bir iş yapmak istiyorum ama bu üretim alanında olmasını istiyorum.Çünkü günümüz şartları bunu gerektirmektedir.Kısacası bir girişimciyim kendime de güveniyorum.Bu konuda bir yol gösteren olması benim en büyük arzum.Amacım yumurta üretimi yapmak ve bunların pazarlamasını gerek bulunduğum yerde gerekse çevre illere satışını yapmak.yardımcı olursanız çok sevinirim.Kosgeb sertifikam var.Mali olarak kendimi zorlayabilirim.Devletinde destekleyeceğini düşünürsek üzerime düşen ne ise yapmak istiyorum.Kendi işimin patronu olmak istiyorum.Tek amacım bu .İyi çalışmalar.

  Doğal Çiftlik

  merhaba.

  Önçelikle hakkınızda hayırlısı olsu inşallah.Bizden yana elimizden ne gelirse her konuda yardımçı oluruz,yolunuz açık olsun

  iyi günler

  mevlüt

  Merhabalar 600 kadar organik yumurta çiftliği kurmak istiyorum. Siz DOĞAL ÇİFTLİK YETKİLİLERİNİN TECRÜBELERİNE DAYANARAK BANA A’DAN Z’ye kadar Yani benim temin edeceğim arazi üzerine çiftlik kurulumu. organik büyümekte olan civcivler ve bu civcivlerin aşıları aşıları. hijyenik folluklar. içecekleri suluklar. organik yem ve silosu.. kümes aydınlığı ve havalandırması. altık arazi ekim vb. fiyat verebilir misiniz.
  VERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  Doğal Çiftlik

  merhaba..
  Anladığım kadarı ile organik sertifikalı üretim yapmak istiyorsunuz,ançak sertifika şartlarına uyarak yapaçağının yumurta üretimi için 600 adet tavuk çok az bir miktar oluçak tır,karşılığını alamassınız.Çünkü sertifika şartlarının bir takım kendi masrafları belge üçreti vs gibi durumları göz önünde bulundurulduğunda 600 adet tavuk için pek mantıklı olmaz bu tarz masrafları karşılamak,ayrıça organik sertifikalı yumurta üretim yapıp bu adette müşteri bulmanız ve pazarlamanız az adet olduğu için de sıkıntı olabilir,doğal yumurta üretimi ve salma tavukçuluk yapabilirsiniz bu adetler de.
  Sitemizde bulunan ORGANİK (SERTİFİKALI ) YUMURTA ÜRETİMİ NASIL YAPILIR yazısını okumanız faydalı oluçak tır.
  Deraylı daha verimli bilgi almak için irtibat telefonlarımızı aramanız daga doğru oluçaktır kendi adınıza..iyi günler

  mevlüt

  merhaba bu iş cesaret işi olduğundan 600 tavuk beni batırmaz diye düşünmüştüm bu yüzden o kadarla başlamak istedim.
  Peki ozaman 500 metre kare kapalı alan 3000 organik beslenmiş tavuk ve kapalı alandaki organik yumurta üretimi (tüm ruhsatlar sertifikasyon ve diğer işler dahil) için gerekli tüm malzemeler olarak ne kadar bir fiyat tutar. ve bu fiyatın ne kadarına hibe kredi kullanabilirim.
  Yani ANAHTAR TESLİM FİYAT. en azından sizin sayenizde bir bilgimiz olur.
  Yer sıkıntım yok arazi geniş ankara

  Ömer Şahin

  Ankara nerde kurmayı düşünüyorsunuz güçlerimizi birleştirebiliriz

  Doğal Çiftlik

  merhaba salma tavukçuluk adına destek oluyoruz.
  tavukmarketi.com da her bilgi mevcuttur. kümes kurulumları kümes ekipmanları yarkalar ve yemler adına herşey.
  kafanıza takılan sorunuz varsa 0553 377 99 59 dan destek alabilirsiniz.tşk.

  Erhan

  Merhaba organik tavuk işine başlayıp kendi işimi kurmak istiyorum.Ancak bu işten fazla anlamıyorum ilk önce et tavuğumu yumurta tavuğumu ona karar vermem gerekiyor tabi bakanlıktan alacağım sertifika çok pahalı mı oluyor?devlet tarafından nasıl hibe kredisi alabilirim.yaklaşık 2000 tavuk ile işe başlamak istiyorum .şimdi den teşekkür ederim

  Doğal Çiftlik

  Merhaba..

  Organik tavukçuluğa göre yumurtaçılık daha kolay ve talep i daha yüksek dir,ançak karar sizin tabiki.
  sertifikalı üretim düşünüyorsanız eğer sertifikasyon firması ile anlaşmalısınız anlaşmalı olduğumuz firmaa var ,sertifikayı bu firmalar veriyor.
  Hibe destek genel anlamda yok ançak bazı şehirlerde ve bazı devlet kurumları kendi için de bir atkım destekler verdiler bu sektörde .Bu devlet kurumları yerine göre belediyeler,bazı yerlerde kaymakanlıklar,bazı yerlerde tarım il müdürlükleri ,sosyal yardımlaşma kurumları ,tarım kredi koparatifleri gibi..

  sedat sav

  ben sedat sav organik yumurta ve köy tavugu yetiştirme iş yapmak istiyorum ama tecrübem var sermayem yok bu işi yapmayı cok iştiyorum ilgili kuruluşlardan destek bekliyorum yerim var ama kuracak sermayem yok destek bekliyorum tlf 553 033 97 23 arayın görüşelim

  şenol BEDİR

  İyi günler.Sertifikalı organik yumurta üretimi yapmak istiyorum.Öncelikle firmanızdan öğrenmek istediğim konu organik sertifikalı yumurta yemi fiyatları ve talebe cevap verecek kapasitede üretim yaptığımda ürünü toptan pazarlama imkanlarının ne olduğudur. Fizibilite çıkarabilmem için bu konular çok önemli.Ayrıca bu iş için yaklaşık 100 dönümlük araziye sahibim arazi koşullarının sertifikalı organik yumurta üretimine uygunluğu konusunu firmanızlamı yoksa sertifikasyon firmasıylamı görüşmeliyim.Vereceğiniz bilğiler için teşekkürederim.

  Doğal Çiftlik

  merhaba..
  Firmamızın üretmiş olduğu yem sertifikalı organik yem değildir,sertifikalı yem üretimi yapmıyoruz,
  Sertifikalı yem fiatı 1.80 tl kg çivarı dır.
  Üretmiş olduğunuz yumurtanın pazarlamasını kendiniz oluşturmaktasınız,ançak bizi arıyan yumurta talep i olan firmaları biz müşterilerimize yönlendiriyoruz.
  Orgamik yada salma tavuk yumurtasına talep yüksek olduğundan yumurta satışı ile ilgili sıkıntılı bir durum yok dur.
  Arazinin uygunluğu hakkında sertifikasyon firması gerekli bilgileri veriçek dir.
  Anlaşmalı olduğumuz sertifikasyon firması vardır

  iyi günler

  İbrahim pa.

  Merhaba öncelikle siteniz ve aydınlatıcı bilgileriniz muhteşem. Bende salma tavukçuluk yapmak istiyorum ve tavukları sizden almak istyrm anladığım kadarıyla son ana kadar tam destekleriniz mevcut. Sadece merak ettiğim şuvar. Tavuklara yem olarakta buğday da versek yada buğdayı kırıp öğütüp versek sizce maliyet açısından yani alacağımız yumurta yemi açısınan karımız olur mu ? Çünkü kendimize ait ektiğimiz şükürler olsun tarlalarımız var ee ben bu işten ekmek yiyeceksem buğday yada mısır eksem gider oranım yeme kıyasla nasıl olur ? Yumurta yemi illaki verilecek onu bilyrm sadece kâr oranlarm nasıl olur merak ediyrum bilgi verirsenz çok memnun olacağım

  Doğal Çiftlik

  Merhaba

  Önçelikle teşekkür ederiz sitemiz faydalı olabiliyorsa ne mutlu bize

  Tavuklarımızı protein,enerji ve sindirim değerlerinin doğru olması ve bu doğrultuda doğru verim ve sağlıklı bir yaşam için buğday ve mısırla direk beslenemez
  Tüm ihtiyaçları ve tüm dengeleri içinde barındıran karışım rasyonda yem vermelisiniz.
  Sadece buğday mısır ile sadece tavukları yağlandırır ve sağlıklı bir yaşamı ve verimi tavuklarınız ın olmuyaçakdır

  Sitemizde bulunan TAVUKLARIMIZI NASIL BESLEMELİYİZ yazısını okumanızı tavsiye ederiz

  Hakkınızda hayırlısı olsun

  iyi günler

  Murat

  Köy yumurtası işi yapmak istedim yüz ataks tavuk aldım 4 yüz tane daha almayı düşünuyordum. Eşe dosta bakkallara veririm diye. Ama devlet sağolsun küçük esnafı iş yapmasın diyemi dır elinden geleni yapıyor. Yumurta ya günlük numara vurmak yirmi bin liralık kümes istiyor. Sanki ben yüz tavukla milyarlar kazanıyor um. Ve şimdi vaz geçtim tavukları da kestim. Benim gibi küçük esnaf büyük işlere giremez. İş yine zengine yaradı.

  Doğal Çiftlik

  100 tavuk için bir numara yada resmiyet almanızda gerek yok kaldiki sektörün büyük çoğunluğu 1000/2000/3000 tavuk dahil resmiyetsiz üretim yapmakta ve açıkdan yumurtasını da satmakta dır..
  ama siz resmiyetli üretim istiyorsanuz da almak zor değil ,tarım il mdürlüğünden kümes işletme numarası ve paketleme ruhsatı alabilrisiniz.ançak 500 adet için bence değmez ,o adette yumurtanızı her türlü satabilirsiniz.

  sedat

  3000 adetlik salma tavuk çifliği kurdurmak istiyom size anahtar teslim ve sertifikalı olacak ve birde bu yumurtamı satarken numara tarih şart olacakmı ayrıntılı bilgilendiriseniz çok memnun olurum

  Doğal Çiftlik

  sertifikalı yumurt aüretimi yapıçaksanız numara tarihde olmuş oluçak resmiyetiniz de.Tüm ürünlerimizin fiatlarını sitemiz de bulunana SATIŞ VE SİPARİŞ ler kısmını tıklarsanız ONLİNE SİTEMİZ olan http://www.tavukmarketi.com dan inçeliyebilirsiniz.Dilerseniz alışveriş yapabilir, üye olduğunuz halinde de kampayalardan ve sektör ile ilgili yeni haberler den haberdar olabilirsiniz.

  Serkan

  Merhaba,hayvancılık ve organik tavukçuluk ile ilgili hiçbir deneyimim ve herhangi bir sertifikam da yok.
  Sıfırdan bu işe başlamak için yapılması gerekenler(eğitim,sertifika,maliyet,başvurular,şartlar) hakkında bilgilerinizi veya bilgi alabileceğim kurumlar hakkında yönlendirmenizi rica ederim.
  Saygılarımla

  Doğal Çiftlik

  sitemizde genel olarak ORGANİK YUMURTA ÜRETİMİ(SERTİFİKALI) NASIL OLUR ? yazısında belirtilmiş dir,sertifikalı üretim yapmak istiyorsanız sertifika şartlarına uygun olan kümes ve çiftliğinizi hazırlayıp ilk olarak tarım il yada ilçe müdürlüklerinden kümes işletme numarası alıyorsunuz ve sonrası sertifikasyon firmaların biri ile anlaşma yapıp tüm evrak ve denetimlerinizi o firma tarafından yapılmasını sağlıyorsunuz,ve bu firmada size sertifikanızı veriyor ve sertifikalı yarka alarak üretime başlıyabilirsiniz. ,anlaşmalı sertifikasyon firmamız bulunmakta dır.

  Galip

  Merhaba küçük tavuk çifliği kur acam bunun için s ertifikam yok yardımcı orlurmusun ALLAH razı olsun

  Doğal Çiftlik

  merhaba
  çadır kümes kurulumları sertifika olmadan da oluyor sertifikalı iş yapmak için il tarım müd. başvurmalısınız.
  tavukmarketi.com sitemizi inceleyiniz.05533779959 dan bize ulaşabilirsiniz.

  Tolga Tipici

  Merhaba. Mevcut yönetmelikte (eylül 2015) salma tavukculuk için 250 adet tavuk limit konulmuş durumda. 250 adet tavuk ve haftalik 1500 yumurta icin isler cok kolay fakat Bu rakamın üzerinde bir kümes kurduğumuz da yasal prosedür hakkında bilgi alabilirmiyiz.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  yasal presedürler ptefabrik kurulumlar da geçerlidir.
  işinizi yasal yapmak için ilçe tarım a başvurmalısınız.
  ilçe tarım,bakanlıklar,presedür ler hakkında size destek olacaktır.
  salma tavukçuluk adına herşey tavukmarketi.com da online satış sitemizi incelemeniz yeterlidir.
  kafanıza takılan sorular için irt:0553 377 99 59
  ize…

  Akın

  Ben akın öncelikle vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim ben 700 ile 1000 tavukla başlamak istiyorum bu işe bunun için resmi kurumlara başvurmadan kendimiz satsak sıkıntı olir mu yanı sertifika almadan satsak çadır kümes kurarak marketlere falan satmada belge sorarlar mj satma belgesi falan vs

  Doğal Çiftlik

  merhaba
  kurulumlarımız 500 adet kapasiteden başlar.
  çadır kümeslerimiz için detaylar tavukmarketi.com da inceleyebilirsiniz.
  çadır kümes te salma tavukçuluk adına işinizi gayri resmi olarak satabilirsiniz.,
  bu işi çadır kümesi olarak en iyi şekilde yapan müşterilerimiz çok fazla.
  işinizi resmi yapmak büyük süpermarketlere satmanızı sağlar.
  karar senin. salma tavukçuluk lezzetli yumurta satışı nı heryere satış yapabilirsin.
  detaylar.tavukmarketi.com da 0553 377 99 59

  Abdurrahman

  Yumurta tavuk cinsi olarak amerikada golden comet cinsi hybrid tavuk kullanilmakta. Bu cins neden turkiyede yok? bu cins i turkiye ye getirip uretmeyi planliyorum. Bana tavsiye edebileceginiz bir yer varmi turkiyede ben Samsun bolgesini dunuyorum.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  türkiyede golden comet ırk tavuğun ticareti zordur.ticarete uygun olamadığı için biz üretmiyoruz siz getire biliyorsanız
  üretimi istediğiniz ilde yapabilirsiniz. hakkınızda hayırlısı olsun .

  http://www.tavukmarketi.com

  0553 377 9959

  Hayri savaş

  Merhaba 100 adetlik organik sertvikali yumurta ciftligi kurmak istiyorum bunun için önce ne yapmalıyım serkivami almalıyım bunun için nereye gitmem gerek . Bide 1000 tavuk sertvikali yumurta için yetelimi dir yada pazarlamada yeterli olurmu bu sıkıntı yaşar miyim satış için firmaniz yardimci olirmu

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  online resmi satış sitesi olan tavukmarketi.com da görsel resimler ve maliyet bilgileri günceldir.

  resmi kurulumlar için uygun olan kurulum prefabrik kümeslerimizdir.

  ilçe tarım a başvurarak kümes işletim numarası alabilirsiniz. destek için de başvuru yapabilirsiniz.

  pazar müşteriye aittir.

  detaylı bilgi için : 0553 377 99 59 dan destek alabilirsiniz.

  Şenol

  Merhabalar kolay gelsin 1aydır bu işi araştırıyorum ve bu iş için fazla hevesli yim 500 adet Lohmann Brown cinsi tavuk beslemek istiyorum ve bunu resmi olarak yapmak istiyorum bunun için ne gerekli bana yardımcı olurmusunuz çadır kümes resmi satışlar için uygunmudur? Ve bu cins tavuklardan aylık yumurta alma sayısı nedir?

  Doğal Çiftlik

  merhaba şenol bey
  ÇADIR KÜMESLER resmi izinler için uygun değil dir resmi izinler alınamıyor .
  Lohman Brown tavuklar dan salma tavukçuluk sistemin de yıllık 270 ila 300 adet arası yumurta alabilirsiniz.

  Yücel

  Merhaba ben salma tavuk yapmak istiyorum esasında Afyonkarahisar ili emirdağı ilçesinde 47500 mt2 lik bi yerim var burayı büyükbaş hayvan yapmak için almıştım fakat şu anda buna yetecek bir sermayem Yok onun için Bursa’da yaşıyorum ve Bursa’nın köylerinden salma organik tavuk için 5 dönüm veya üstü arazi bakıyorum sizden öğrenmek istediğim anladığım kadarıyla organik tavuk için sertifika v.s birçok purosetür gerekmektedir öncelikle bu işi ilk yapacağımdan organik yerine salma olarak 1000 tavukla başlamayı düşünüyorum 1000 tavukluk çadır kurdurmak için ruhsat çevre bakanlığı tarım bakanlığı özel il idaresin ve benzeri resmî evrak ve izinler gerekiyormu yoksa herhangi bir araziye hiçbir yere baş vurmadan çadırı kurabiliyormuyum vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim
  NOT: sitenizi yorumlarınıza kadar dikkatlice okudum anladığım kadarıyla salma tavuk için hiç bir şart gerekmediği isteğim yere çadırı kurdura bileceğim kanısına vardım doğru anlayıp anlamadığımı teyit etmek istiyorum başarılar

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  çadır kümesler de resmi izinler alınımıyor,ama bu demek değil ki çadır kümesler resmi izinler den muaf dır.Eğer siz resmi izinli bir üretim yapmak istiyorsanız prefabrik kümes olabilir.
  çadır kümes ler de ki üretim resmiyeti olmadan yapılan üretimler dir.Sektör de resmi izinli yapıp yada yapmamak tamamen tercih durumu dur .Bugüne kadar çadır kümes ler ile ilgili büyük bir sıkıntı resmi anlamda olmadı ,ançak bu tüm resmiyet den muaf diye düşünmeyin.,
  karar sizlerin dir,

  Yücel

  Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim tabiki işimi resmî yapmak istiyorum lakin ilk etepda büyük yatırım yapmadan 1 yıl işin olurunu veya olmazını görmek istiyorum olmaSa büyük yatırım yapıp pişman olup parayı çöpe atmamayı tercih ediyorum bi sonraki adımda eğer olursa tamamen organiğe dönmeyi istiyorum ilgilendiiiniz için teşekkür ederim bir sorum daha olacak 1000 tavukluk çadır kümesin fiyatının içinde tavuklarda bulunuyordu anladığım kadar doğrumudur

  Gökhan

  Merhabalar bn salma tavukçuluk organik yumurta üretimi yapmak istiyorum resmiyet siz sertifikasız vergisiz köy yerinde bakicam 850 M2 alanda 70 M2 kapalı alan gerisi tellerle çevrili alan yumurtalarida eşe dosta kolu komşu falan kendim saticam kısacası bunun için her hangi bir tavuk adeti varmı resmiyet siz olduğu için kaç tene kadar bir tavuk olması lazım her hangi bir şikayet falan olsa yani bir adet sınırı varmı su kadar adet baksan yasal bir şeyi yoktur gibi

  Doğal Çiftlik

  çadır kümeslerimiz den tercih edebilirsiniz efendim anahtar teslim paketlerimizi http://www.tavukmarketi.com dan incelemeniz yeterlidir.
  500 lük ve ya 1000 lik kurulumunuz uygun dur efendimm
  0553 377 99 59

  cesur

  merhaba ben çorum da yaşıyorum ve salma tavukçuluk yapmak ıstiyorum daha doğrusu çalışmalara başladım ilk etapta 1000 adet playmuth cinsi tavuk la ise başlamayı düşünüyorum organik yumurta olacak benimkisi yaylama kümes yapıp etrafını tel ile çevirip güzel bir çiflik yapicam satışı durumunda şikayet söz konusu olduğu zaman basim agrimamasi için resmi olarak ne yapabilirim sertifika ruhsat gibi bana yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  Niyetiniz,öncelikle hayırlı olsun.
  Adan Z ye anahtar teslim kurulum yapıyoruz.1. kan yarkaların üreticisiyiz.adrese teslim gelen tavuklarımız aşıları tam olarak alır.ve bizden ömürboyu danışmanlık alırsınız.
  bizde bütün ırk yarka üretimi vardır
  1. sırada lohman brown 2. sırada ataks.3. sırada nikck brown 4. sırada pleymut gelir.
  neden pleynut 4. sırada diyeceksiniz. yem tüketimi fazla olduğu için ve müşterinin tek maliyeti yem olduğu için müşteri bunu baza alır bizden bilgi alır
  ve ataks a karar verir çünkü atak ve pleymut aynı özellikte aynı yumurta rengi vermektedir.
  Tabi karar sizin…!
  çadır kümes ler de şikayet olursa başınız ağrır,prefabrik veya sizin yaptığınız betonarme de izin alabileceğiniz için başınız ağrımaz
  ilçe tarım a kurulumunuzdan sonra kümes işletim numarası için başvuru yapmalısınız.
  detaylar ;resmi satış sitemizdedir. http://www.tavukmarketi.com irt;0553 377 99 59 & 0224 487 71 93

  ziya

  Firmanızı tebrik ederim. İnşallah 1-2 haftaya ziyaretinize gelmek istiyoruz. Mümkün müdür?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  teşekkür ederiz efendim herzaman ziyaret edebilirsiniz. 9-6 saatleri arasında satış ofisimiz müşterilerimize hizmet vermektedir.
  tşk. irt;0553 377 99 59 & 0224 487 71 93

  Ersin

  merhaba ,

  ben antalya bolgesinde bin tavuk kapasiteli cadir kumeslerde dogal yumurta uretimine baslamak istiyorum. ilk etap da kucuk olarak baslayacagim icin resmi izinleri almayi dusunmuyorum (sertifika ) bu durumda uretilen yumurtalari nereye satabilirim ve dogal yumurtanin suanki tane basi satis fiyati nedir ? yukarida yazilan yorumlari okuyup anladigim kadar cadir kumeslere sertifika verilmiyor dogrumudur ? bildigim kadar kumes kurumlarinda yonetmelikte yerlesim alanlarinin belli bir mesafe uzaklikta olmasi gerekiyor bu mesafe ne kadardir ? rsmi is yapmak icin sertifika ve numaralandirma yapmak icin ortalama ne kadaar masraf cikar ? suan yurt disinda oldugum icin sizinle sadece burdan iletisime gecebiliyorum. yardimlariniz icin simdiden tesekkur eder iyi calismalar dilerim.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  tüm maliyet bilgileri görsel resimler online satış sitemizde mevcuttur. inceleyebilirsiniz.
  http://www.tavukmarketi.com
  çadırlarda resmiyet yoktur efendim.
  prefabrik kurulum olmalıdır. kümes i,şletim numarası bizim kurulumumuz sonrasın da alabilirsiniz.
  yerleşim alanına pek yakın olmaması avantajınız olur ama resmi üretimlerde bu sıkıntı yaratmaz online satış sitemizde kümes kurulumlarıumızı inceleyebilirsiniz 0553 377 99 59 dan destek alabilir mail atabilirsiniz tşk.
  dogalciftlik@dogalciftlik.net

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  tüm maliyet bilgileri görsel resimler online satış sitemizde mevcuttur. inceleyebilirsiniz.
  http://www.tavukmarketi.com
  kafanıza takılan tüm sorular için irt. numaralarımızı arayabilirsiniz.
  çadır kümesler gayri resmi üretim dir.
  daha önce aynı sorulara yanıt vermiştim efendim. kontrol edebilirsiniz..tşk.

  Gültekin mantıcıoglu

  Selamun Aleyküm arkadaşlar bende organik yumurta ve yeşil yumurta üretimı yapmak istiyorum bunun gerçek piyasası dikkat edilmesi gerekilen neler var acaba ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  Sitemizde bulunan FİYATLARIMIZ VE SİPARİŞ butonuna girmeniz halinde ONLİNE SATIŞ sitemiz olan http://www.tavukmarketi.com dan fiyat ve detayları inçeliyebilir,takıldığınız konularda müşteri hizmetleri irtibat telefonumuz dan arıyarak canlı destek alabilirsiniz.

  iyi günler

  0850 840 90 79 & 0224 487 71 93

  Selçuk

  Merhaba organik tavuk çiftliği yapmak koku yönetmeliğinden etkileniyor mu? Ne kadar salma da olsa illa ki koku oluyordur 500 veya 1000 tavuk ile kurulan çiftliklerin en yakın yerleşim yerine uzaklığı ne kadar olmalı? Cevap verirseniz sevinirim bu sorunun cevabına göre yer seçimi yapacağım şimdiden teşekkür ederim…

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  yerleşim yeri uzaklığı şehir merkezlerine 1 km olmalııdır köy yerlerinde sıkıntı çıkmaz
  Sitemizde bulunan FİYATLARIMIZ VE SİPARİŞ butonuna girmeniz halinde ONLİNE SATIŞ sitemiz olan http://www.tavukmarketi.com dan fiyat ve detayları inçeliyebilir,takıldığınız konularda müşteri hizmetleri irtibat telefonumuz dan arıyarak canlı destek alabilirsiniz.

  iyi günler

  0850 840 90 79 & 0224 487 71 93

  tugba

  koyde yerım var 500metre kare koy ıcınde oldugu ıcın bır sıkıntı teşkil eder mi, eger sartlara uygunsa hemen sıze ulasmak ısterım

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  köy yerleri daha uygundur.
  Sitemizde bulunan FİYATLARIMIZ VE SİPARİŞ butonuna girmeniz halinde ONLİNE SATIŞ sitemiz olan http://www.tavukmarketi.com dan fiyat ve detayları inçeliyebilir,takıldığınız konularda müşteri hizmetleri irtibat telefonumuz dan arıyarak canlı destek alabilirsiniz.

  iyi günler

  0850 840 90 79 & 0224 487 71 93

  METİN AYDİN

  SAYIN İLGİLİ İSTANBUL CATALCADA 5 DÖNÜM ORMANA SIFIR TEL ÖRGÜ İLE CEVRİLİ VE 10 X 4 METRE KAPALI ALANI OLAN BİR YERİM VAR VE ORGANİK TAVUK YUMURTASI YETİŞTİRMEK İSTİYORUM SAYG FİNANS VE ALT YAPI KONUSUNDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ SAYG

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  Sitemizde bulunan FİYATLARIMIZ VE SİPARİŞ butonuna girmeniz halinde ONLİNE SATIŞ sitemiz olan http://www.tavukmarketi.com dan fiyat ve detayları inçeliyebilir,takıldığınız konularda müşteri hizmetleri irtibat telefonumuz dan arıyarak canlı destek alabilirsiniz.

  iyi günler

  0850 840 90 79 & 0224 487 71 93

  Musabulduk

  Merhaba ben musa bulduk kayserı ıcınde 14/150 olcülerinde betonarme cıftligim var.acık alan olarakta 200 mt yerim var salma tavuk ve yumurta uretimi yapmak ıstıyorum.profosyonel anlamda bilgiye ihtiyacım var iyi calısmalar

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  iletişim numaralarımızı arıyarak canlı destek alabilirsiniz

  Erkan Er

  Benim Şeydi suyu kenarında 8 dönüm tar lam var Seyitgazi Salma Tavukçuluk yapmak istiyorum cevre kirliliği açısından izin verilir mi 2.Wskisehir-seyitgazi kışları soğuk geçer Çadır kümesi Tavuklar hasta olmazdı. 3-Eskishr Büyük şehir tarla sinoilari ilçe içinde Çadır kümede ruhsat gerekiyor mu şikayet olursa resmiyet cezasi nedir.4-kafes tavukculunda 8 donumde en fazla nekada tavukr yapilablirevablariniz için teşekkürler.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  işimiz salma tavukçuluk kafes tavukçuluğu değildir.
  çadır kümeslerde izin resmiyet yoktur. şikayet edilmediğiniz sürece yapabilirsiniz.
  kışın çok soğuklarda içeriyi ıstmalısınız ufo vs. gibi
  salma tavukçulukta koku ve çevre kirliliği olmaz
  http://www.tavukmarketi.com

  İlknur tas

  Merhabalar 3300m2 tekirdag sarkoyde salma tavukçuluk yaparak yumurta satısı yapmak ısıtıyoruz,tesisi kurabılmek ıcın gereklı tutar ne olur ve sonrasında maxımum tavuk adedımız ve maxımum elde edıcegımız yumurta sayısı gunluk ne olur? Teşekkürler

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  3300 mt2 arazinize 500 veya 1000 / 1500 lük bir çiftlik kurulumu yaparız karar sizin
  1000 tavuk tan %90 verim alırsınız.
  detaylar maliyet bilgileri sistemde günceldir.inceleyebilirsiniz.
  http://www.tavukmarketi.com da
  0850 840 90 79

  kadir

  Slm salma tavuk işine girmeyi düşünüyoruz yerimiz ereğli merkeze bağlı mahalle merkeze en az 3 kilometre uzakta yerimiz kapalı alan 300 mt2 açık alan 18 dönüm 1000 tavukla başlamayı düşünüyoruz. 1000 tavuğun aylık getirisi masraflar çıkınca ne kadar olur? İkincisi yumurtayı pazarlamak gerekir toptan nereye verebiliriz herşeyimiz yasal olsun istiyoruz sertifikayı nasıl alabiliriz merkeze yakın mahallede olmamız sıkıntı olurmu?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  resmiyetlere uygun olsun istediğinize göre kurulumunuzun prefabrik veya betonarme olmalıdır.
  gelir hesaplarınız satışınıza göre değişir
  tek gideriniz işe yem dir. 1000 tavuk ayda 1500kg yem tüketir.
  ister toptan ister perakende satış yapabilirsiniz.pazar müşteriyte aittir.
  http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79

  Oktay

  Slm ben İzmirde bir dönüm 2000 ile 3000 arası salma tavukçuluk yapmak istiyorum bunuda ilgili ruhsat yardımcı olup ve ucuz kümes anahtar teslimi yapıyor musunuz ve tavuk sizden alabilirsiniz ve maliyeti ne kadar sıfırdan kurulacak ve bununla hibe devlet teşvik varmı bilgi toplayıp girmek istiyorum şimdiden teşekkürler

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  kümes kurulumları yarkalar kümes ekipmanları kısacası salma tavukçuluk hakkında herşey için http://www.tavukmarketi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
  görsel resimler ve maliyetler sitemizde mevcuttur.
  resmi kurulum düşünürseniz kümesiniz prefabrik olmalıdır.
  devlet desteği kümes işletim numaraları için ilçe tarım dan bilgi alabilirsiniz.
  0850 840 90 79

  Yıldırım

  Merhaba benim 22 dönümlük arazim var sertifikalı yumurta üretmeyi düşünüyorum 3500 kadar tavukla ile başlamayı düşünüyorum arazimde su ve elektrik var organik yemini üretecek kadarsa arazim var sadece pazarlama da sıkıntım olurmu veya toptan yumurtalarımı verecek şirketler varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılar

  Doğal Çiftlik

  merhaba
  organik yumurta sektörü her geçen gün talep i artmakda ve büyümektedir ançak yinede bu pazarı ve satışı her üretiçi kendi oluşturmaktadır,kendi açınızdan pazarını siz değerlendirerek işe başlamanızı öneriyoruz

  iyi günler

  ramazan

  Yumurta tavuğu yapmak istiyorum kumesimiz var sirket mi kurmam gerek .1000 tavuk yaşım 22 .

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  kurulum sonrası yumurta satışında kendi markanızı oluşturmak isterseniz bunu yapabilirsiniz.
  bu karar size ait ister resmi ister gayri resmi karar sizin
  salma tavukçuluk adına
  sitemizde bulunun fiyatlar ve siparişler butonunu tıklayarak online satış sitemiz olan http://www.tavukmarketi.com da tüm maliyet ve görsel resimler mevcuttur.

  kadir

  merhabalar, sizlere izmir’den yazıyorum 27 yaşındayım ufaktan bu işe başlamak istiyorum bu işte hiç bir tecrübem yok. Bu işe emekleyerek başlayıp tecrübe kazanıp yükselmek istiyorum,amacım ilk etap’da küçük çaplı iş yaparak tecrübe ve bilgi edinmek
  bulunduğum bölgeye uyumlu tavuk ırkı hangisi’dir?
  bu işe en az kaç tavukla başlamam gerek ?
  en az ne kadar bir sermayeye sahip olmalıyım?
  ufak çaplı yapılan işlere sertifika gereklimi?
  kar marjı beni tatmin edecek tavuk sayısı ne kadar dır ?
  ortalama 1 tavuğun aylık maliyeti nedir?
  ortalama 1 tavuk ay da ne kadar yumurtlar?
  Cevaplarınızı bekliyorum hoşçakalın.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  http://www.tavukmarketi.com sitemizi inceleyebilirsiniz tüm türkiye de çiftlik kurulum yapılmaktadır salma tavukçuluk adına ömürboyu danışmanlık alabileceğiniz resmi sitemizde detaylar vardır.
  ataks yarkalarımız sizin bölgede daha çok tercih edilmektedir.

  levent

  ankara golbasında 5 donum arazim var . buraya salma tavukculuk yumurta işine girme düşüncem var. suan arastırma kısmındayım. Ankara şartlarında kışın yumurta üretimi sıkıntı olu rmu. Şirketim var inşaat işleri ile ugrasıyorum. bu sektör için kaç tavuga kadar şirketsiz açabılırım.
  iyi çalısmalar

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  tüm Türkiye de salma tavukçuluk adına kurulum ve yarka gönderim yapmaktayız tavuklarımız adına ömürboyu danışmanlık vermekteyiz.
  şirket adına açmak sizin kararınız 50 tavuk için bile dileyen açar.bunda bir sayı gerektirmez.
  detaylar http://www.tavukmarketi.com da 0850 840 90 79

  Erkmen Kapçak

  Gaziantepte yaşıyorum.26 dönüm yerim var.Antep merkeze çok yakın tavuk çifliği için çok ideal yatırımcı arakadaşlar lütfen arasın.05396802743

  Murat

  Merhaba organik yumurta cifligi kurmak istiyorum 1000 adet tavukla baslicam
  Cadir kumes olarak dusunuyorum bu isi istanbulda bir tarla kiraliyarak yapmayi
  Dusunuyorum bu iste seltifika mecbur mu istanbulda yapabilirmiyim bu işi

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  sizin kararınızdır işinizi resmi yada gayri resmi yapmak çadır kümeslerde işletim belgesi alamassınız kümesinizin prefabrik olması gerekir.
  detaylar;
  http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79

  Ulukan

  Merhabalar. Tarım Bakanlığı destekli 1000 kapasiteli organik yumurta çiftliği kurdum. 22 ekim 2018 de yarkalar gelecek lohman brown cinsi 18 haftalik olarak gelecek. Pazarlamayı nasıl yapacagim tek derdim o. 0544 518 00 26

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  pazar müşteriye aittir.
  Anahtr teslim çiftlik kurulumu, doğal yem ve yumurta tavuğu hakkında destek veren firmamızın salma tavukçuluk online satış sitesini inceleyebilirsiniz.

  hasan

  ek gelir olarak yapmak istiyorum ama kaç tane tavuğa kadar sertivikasız besleyebilirim

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  http://www.tavukımarketi.com canlı destek hattımız 0850 840 90 79 dan bilgi alabilirsiniz.

  Samet yılmaz

  Merhaba arkadaşlar salma tavukçuluğa yeni başladım yumurta icin toptancı ve satabileceğim bir pazar varmı yardımcı olursanız sevinirim Kütahya gedize bu işi yapmaktayım

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  pazar müşteriye aittir efendim.
  kurulum ve yarkalar adına detaylı bilgileri http://www.tavukmarketi.com ve 0850 840 90 79 canlı destek hatlarımızdan alabilirsiniz.

  Mahmut Çakır

  merhaba iş kur tarafında engeli ve eski hükümlüler adına düzenlenen projeden destek alıp 1500 tavuklu bir tavuk çiftliği kurmayı düşünüyorum bu yapacağımız iş için bir sertifika gereklimidir saygılarımla çok acil cevap yazmanızı arz ederim zaman çok kısıtlı

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  1500 adet tavukta sertika gerekmez adet yüksek olmalı ki sertikalı üretim olsun ama siz sertifikayı ruhsat anlamında soruyorsanız bu kurulum sonrası
  faturanız ile ilçe tarım a gidip alabilirsiniz.
  detaylı bilgi için canlı desteklerimizden bilgi alabilirsiniz.
  0850 840 90 79

  Ersin BAYTEMÜR

  Merhaba;
  Ankara Kazan da bulunan 8000 dönümlük arsam da organik yumurta işine giriyorum. Belediyeden ve tarım bakanlığından gerekli izinleri ve imar planlarımı aldım şuan projem hazırlanıyor her biri 2000 tavukluk iki ayrı kümes kuracağım. başlangıçta 2000 tavukla başlayacağım seçtiğim tavuk cinsi Ataks. Projem iki adet min 400 m2 kümes, 150 m2 depo, , 80 m2 bakıcı evi, ölü çukuru ve gübre çurundan ibaret, aksilik olmaz ise mart gibi inşaata başlayacağım. Bu konuda yardımlarınız olabilirmi?

  Mustafa

  Iyigunler bende salma tavukculuk işine girmek icin herseyi hazirladimve tek eksigim 200 tavuk getirtmem kaldi fakat bu dogal yumurta sertifikasi kafami karistirdi oncelikle kucuk baslayipp oluru ve olmazi takip edip daha sonra ilerlemek istiyoruz biz bu 200 tavuk ile uretime gectigimizde marketlere yada bakkallara yumurta biraka bilmemiz icin ne yapmamiz gerekiyor ve ne kadar odeme gerekiyor yol gosterirseniz cok sevinirim suan kumes haxir200 tavuk gelecek ve kafam cok tam olarak almam gereken belge nedir

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  Doğal Yumurta sertifikası diye bir belge yok dur.
  sizin istediğiniz markalı izinli bir şekilde yumurta satışı yapmak ise
  Önçelikle tarım il yada ilçe müdürlüklerin den kümes işletme numarası ve ardından paketleme ruhsatı almanız gerekir
  paketleme ruhsatı ile birlikde kendi markanız ile gezen tavuk yumurtası salma tavuk yumurtası ibaresi ile anbalajlıyarak satışını yapabilirsiniz.
  BU izinlerin ortalama maliyeti 1000 tl civarı dır.
  ançak paketli markalı bir ürün satışı için elde ediçeğiniz yumurta 200 tavuk ile başlıyaçaksanız çok avantajlı olmuyaçak dır ticari açıdan
  Günde 5 yada 6 koli yumurta anbalajlı markalı olması ticari açıdan çok da doğru olmuş olmaz
  ançak karar sizlerin
  siz izin olarak ilk kümes işletmesi numarası aldığınız da bizde tavukları o kümes işletmesine çıkışlı evraklı sevk edebiliriz bizden alınması gereken tüm evrakları veriyoruz

  iyi günler

  Mustafa

  Birde 200 tavuk icin tarim il mudurlugunden sadece ruhsat almamiz yeterlimidir ruhsatla satis yapabiliyormuyuz

  Mehmet dağlı

  Merhabalar organik sertifikalı bir 3000 kapasiteli tavuk çiftliği kurmak istiyorum lakin o kadar açık arazi yok devlet arazisi kiralama şansım var mı devlet bu konuda yardımcı olurmu sizce

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  tabiki devlet arazileri kiralanmakta dır,milli emlak müdürlüğünüze başvurabilirsiniz arazi kiralamaları için

  Emre

  Kolay gelsin
  Ben kendi imkanlarımla doğal yumurta yetiştirmek istiyorum bu iş için sertifika veya herhangibir belgem yok ilk olarak 500 tavukla başlamak istiyorum bunun için belge sertifika şart mı kendi arazimde yapsam bir sıkıntı olur mu. Kısacası hiç destek istemiyorum kendi imkanlarımla üretip satacam bi evrak şart mı yardımcı olur musunuz

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  prefabrik kümes kurulumu sonrasında müşteri il veya ilçe tarım a başvuru yaparak işletme ruhsatı talep eder ve alır.
  çadır kümeslerde resmi izinler yoktur bir belge yada destek onaylanmaz
  siz dilerseniz resmi veya gayri resmi üretim yapabilirsiniz.
  karar müşteriye aittir
  yarka üretim firması olan http://www.doğalciftlik.net firmamız sizlere tavuklar adına ücretsiz danışmanlık vermektedir.
  http://www.tavukmarketi.com online sitemizi inceleyerek bilgi alabilir, canlı destek hatlarından destek alabilirsiniz.
  iyi günler dileriz.

  Yunus Emre

  Her şeyi çok açık bir şekilde anlatmışsınız teşekkür ederiz ancak şöyle bir durum var. Yumurta üretmek o kadar sizin anlattığınız kadar kolay bir durum değildir. Mesela; siz sitenizde prefabrik ve çadır kümesleri kurduğunuzu anlatıyorsunuz ve ısı yalıtımı konusunda başarılı yapılar olduğunu söylüyorsunuz.. Ben Çorumda bu işi yapmak istiyorum ancak gel gelelim çorumun yaz ve kış sıcaklık ortalaması karasal iklime bağlı olarak çok dengesiz. Yani; yazın 35-40 derece arasındayken, kışın bu sıcaklık -15 / – 20 derecelere kadar düşmektedir. İstatistik ve bilimsel verilere göre tavukların en ideal ve en az maliyetle maksimum verimle yumurtlama sıcaklık ortalaması 23-24 derecedir. Prefabrik ve Çadır kümesleri yaz kış 23-24 derece sıcaklık ortalamasında tutmak maliyeti arttıran bir etkendir ve neredeyse imkansızdır. -10 derecede ortam ısısını yumurta almak ve üretime kış ayında da devam etmek için 23-24 dereceye getirmek neredeyse servet harcamakla eş değerdir. Hadi diyelim Kışlık sıcaklık ortalaması 23 derece oldu ve biz bu sıcaklığı yakalamak için paramıza kıydık. Yazın 35 derece olan hava ısısında güneşin anlında duran çadır kümesin içinde en az 60 derece olur. 29 derecenin üstündeki kümes sıcaklıklarında tavuklar strese girer ve az yem tüketmeye, yumurtlamamaya başlar. Hatta sıcağa bağlı ölümler stres artışından dolayı tavukların birbirlerine saldırmaları, yumurta kırmaları ve huzursuzluklara neden olur. Yani sizin prefabrik ve çadır sisteminiz doğal olarak çorum şartlarında sınıfta kalmış olur. Bence kümes konusunda mantık süzgecinden geçecek çözümlere ihtiyacınız var diye düşünüyorum. Ve bu çözümlerinizi merakla bekliyorum. İlginize teşekkür ederim.

  Doğal Çiftlik

  merhaba
  Hangi tip hangi tür izolasyon malzemesi olursa olsun bu demek değildir ki her ısıyı kendi kendine ayarlayıp % 100 izolasyon olsun,sıçak artışlarında yeterli olmadığı takdir de soğutma sistemi pet vs kullanılmalı,soğuk artışlarında yeterli olmadığı zamanlarda ise ısıtıçı araçlar kullanılmalı,bu işin genel sistemi de bu dur,ve dediğiniz gibi servet harcanıçak olsa başton sona bu sektör kapanması gerekir,kaldıki çorum ,bu sektörde erzurumda vanda hakkaride afyonda ankarada batmanada daha sayamadığımız karakış ı olan çok şehirde ve sıçağı ile meşhur tüm şehirde bu iş yapılmakta dır. İzolasyon belli bir dereceye kadar korur ançak bu demek değil ki tüm iklim derecelerini tölere eder,sizin anlatımınıza göre tüm tavukçuluk sektörü kapanmış olması lazım,memleketiniz de çorumda yüzlerce kapalı sistem açık sistemli her tip kümes mevcut ,ve bu kümesler de yazın gerektiğinde soğutma yarımı alır kışın ise ısıtma yardımı.durum bundan ibaret dir. iyi günler dileriz

  MEHMET AVINCAL

  MerhabaBiz de yeni çiftlik kurulumunu yapıyoruz. Fakat satış için nasıl bi pazar kullanabiliriz.Şu ara nun araştırması içerisindeyiz.Bu konuda bilgilendirme yaPabilir misiniz.

  Doğal Çiftlik

  Merhaba

  sektörde her üretiçi kendi üretimi kendi belirlediği şartlarda serbest piyasa ekonomisi şartlarına göre belirler
  Tüm yumurta tüketimi yapan firma şahıs esnaf vs.. müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

  iyi günler

  yasn

  sa mrb sakarya yada cifligim var 2000 adet ataks tavugum var işlerim güzl yalnız seltifika almak istiyorumm 1 senedir bu işi yapıyorumm memnunum. seltifika sartlarıı nelerdirr mühürr olmasıı nasıl işleri mi daha iyi bi hale getirr kazanc konusunda. nasıl 1 fayda saglar.. artılarıı ve eksilerii nelerdirr tm bir fikir sahibi degilm. organik le gezen tavukk piyasası farklı biliyorum.. gezenden. organıge yada sertifika mühür işlerine girmek nasıll olur. sonucta. aralarında farklarr. olmasıı gerekenlerr varr. yapılmasıı gereken detaylarr farklı. .bu konularda bilginizii almak isterimm . nasıll bi yoll gösterirrsinizz ki bizim gibi orta halli işletmelerinn faydasınaa olur tskrlerr şimdenen

  Doğal Çiftlik

  merhaba

  Sektör de gezen tavuk yumurtası ile organik sertifikalı yumurta her iki üründe talep bulunmakta dır. Sitemiz de organik sertifikalı yumurta üretim bölümünü inçelemenizde fayda var dır.
  gezen tavuk ile organik sertifikalı yumurta satış ve ticari açıdan tamamen sizin satış ve ticari planlamanıza göre değişir,tabiki organik sertifikalı yumurta piyasası daha yüksek dir ançak sertifikalı organik yumurta üretiminin de maliyetleri de bu orantıda da gezen tavuk yumurta üretimine göre yüksek dir.

  iyi günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir