page45
Ağustos 24, 2019 Yorum Yapılmamış

Tavuk Kümesleri Çeşitleri ve Özellikleri

Posted by:Doğal Çiftlik onAğustos 24, 2019

Tavuk Kümesi Çeşitleri ve Özelllikleri

Tavuk kümesleri ülkemiz de üretim şekline göre yapı projeleri ve kullanılan malzemeler değişmekte dir.

Firmamız ın uzman olduğu ise gezen tavuk doğal yumurta üretimi ve organik tavuk ve yumurta üretimi sektörü dür.

Sektörümüz de genel olarak 3 tip kümes yapısı var dır,Bunlar klasik betonarme kümesler,Prefabrik (panel) kümesler ve çadır kümesler dir.

Önçelikle çadır kümesler en çok tercih edilen kümes tipi olmakta dır,bunun sebebi maliyeti ucuz olması önçelik dir,bununla birlikde kolay kısa zamanda kurulumu da tercih edilmesinin büyük bir sebebi dir.

Çadır kümesler doğru şartlarda yapıldığı zaman kullanılabilinen ama yine de tam profesyönel kümesler de değildir,Çadır kümesler diğer bir eksi durumda tarım müdürlüğünden gerekli izinlerin alınamaması dır,

Eğer ki tüm resmi izinleri alınmış markalı bri yumurta üretimi yapmak isterseniz çadır kümsler bakanlık mevuzatlarında biogüvenlik yasasın da izin verilmemekte dir.

Prefabrik(panel) kümesler ve betonarme kümesler bu iki tip küms şekli birbiirne yakın yapılar dır,her iki tip de kümes de hayvan sağlığına uygun nitelikde profösyönel kişiler tarafından yapılmalı dır.

Bu kümesler de doğru mt2 doğru teknik özellik ve tüm hayvan refağı için doğru şartlara sahip olması gerekir.

Bu tip kümesler katma değeri yüksek bina tipleridir.Bu tarz kümesler de istediğiniz de her tip hayvan beslenebilir ,ayrıça depo ev vs gibi diğer yapılara da dahi dönüştürülebilen çok uzun ömürlü yapılar dır.

Prefabrik ve betonarme kümesler ayrıça artısı tüm resmi mevzuatlara izinlere uygun olması dır,bu sektöre giriçek kişiler in resmi izinli markalı bir üretim yapmak isterse prefabrik yada betonarme kümesleri tercih etmek zorunda dır.

Ayrıça bu tip kümesler doğru şartlara sahip olduğunda profösyönel hayvan refahı ve sağlığı için en uygun kümesler dir.

Tüm kümes tiplerini fiyatlarını ve detaylarını ONLİNE SATIŞ sitemiz www.tavukmarketi.com dan inçeliyebilirsiniz.

page21

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir