Tavuklarımızı Nasıl Beslemeliyiz?

Salma Tavukçuluk (doğal yumurta) üretiminde çok önemli olan kurallarında bir tanesi ve tavuklarda doğru beslenme şeklidir,

Salma tavukçuluk (köy yumurtası )üretimi yapıçak kişiler dogru yarkayı aldıgı takdir de belli bir besi programı vardır,almış oldugunuz 16/17 haftalık yarka size geldigi günden itibaren yumurta başlangıç piliç geliştirme yemi verilmelidir,bu yem hayvanı yumurtaya hazırlanmasında yardımçı olan bir yem dir,bu yem fabrikasyon bir yemdir,ve bu yemi % 5/10 yumurta görene kadar kullanmalısınız.

% 5 /10  yumurta verimi olduğunda ise bu sefer gerçek doğal içerikli yem kulanımı başlnmalıdır.

Doğal içerikli ,içinde kimyasal katkı maddelerinin boyar maddelerin olmadıgı salma tavuk,gezen tavuk için yapalım

yem verilmesi gerekmektedir,amatörce verilen rast gele yem karışımları ile gerçek verimi yakalama şansınız malesef yokdur.

Piyasada fabrikasyon olarak satılan kimyasal içerikli yumurta yemleri ile de yüksek verim alabilirsiniz fakat malum ürettiginiz yumurtayı dogal demek pek uygun olmuyaçaktır ozaman,ayrıcada fabrikasyon yemden dolayı gerçek köy yumurtası lezzetini yumurtadan alma şansı olmaz.Ayrıca da fabrikasyon yemler kapalı kümes şartlarındaki tavuk enerjisine göre hesaplanmış yemlerdir,buda sizin gezen enerji yakan tavuklarınız için uygun degildir,çok daha fazla yem sarfiyatı olabilmektedir..

Bazı insanların dedigi gibi sadece mısır kırıgı vererek yada bugday arpa vererek basit ve sıradan amatörce beslenme ile tavuktan gerçek verimi alma şansınız yok tur..Tavuk beslenmesi gayet bilinçli yapılması gereken bir durum dur..Gerçek verimi almanız ve hayvan sağlığının devamını saglamanız açısından bu kesinlikle şart dır.

O yüzden dir ki salma tavuk için özel olarak hazırlanmış doğal içerikli yem rasyonu vermenizde fayda vardır,

Firmamız da sadece Salma Tavukçuluk (Doğal Yumurta üretimi) için  katkı maddesiz Doğal Yumurta Yemi üretimi yapılmakta dır.

Tüm Türkiye anlaşmalı nakliye firmaları ile gönderim yapılmakta dır.

 


Doğal Çiftlik 20 yıllık tavukçuluk sektöründe olmanın vermiş olduğu tecrübe ile ORGANiK YUMURTA VE DOĞAL YUMURTA(SALMA TAVUKÇULUK) sektörünün ilk ve öncü firması olmuş dur. dogalciftlik.net internet sitemizde Salma Tavukçuluk, Organik Yumurta, Yumurtalık tavuk, Etlik Tavuk, hindi, Lohman brown, Nick Brown Tavuk, Pleymut Tavuk, Ligorin(Leghorn), Ataks Civciv, Saso Et Tavuğu, Red Broiler, Beyaz Etlik Hindi Civciv, Lohman Brown civciv, Pleymut Civciv, Köy Civciv , Tavuk Yemi, Prefabrik Kümes, Çadır Kümes, Betonerme kümes, Kümes Ekipmanları, yemlik, Tavuk sulukları, Konteynırlar, Veterinerlik Hizmetleri, Danışmanlık , Otopsi hizmeti, Kan analiz ve labratuvar hizmetleri, Yerinde teşhis ve kontrol, Dezenfeksiyon ve Vitamin, Yerinde Aşı ve Enjeksiyon Hizmeti, Organik Sertifika, Web Site Çalışması, viol, Piliç Geliştirme Yemi, Yumurta Yemi, konularında bir çok güncel ve güvenilir bilgiyi bulabilirsiniz. Türkiyede ilk defa salma tavukçuluk alanında online satış sitesi olan tavukmarketi.com sitemizden online siparişlerinizi verebilirsiniz. ister kredi kartı ile taksit imkanı ister havale – eft ile ödemelerinizi güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir, ve ürünlerinizi en kısa süre içinde teslim alabilirsiniz. dogalciftlik.net güvencesi ile her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Yorumlar

  Mustafa KORKMAZ

  250 adetlik salma tavuğum bulunmakta.ligorn-lohman Brown karışık. doğal bir şekilde beslemeye çalışıyorum. 3 dekar alan içerisinde geziyorlar. sabah ve akkşam Yem karışımım Nohut-arpa-mısır kırması ve l ad.pik yumurta yemi. temmuz ayında 170 tavuk dan 114 yumurtayı aldım ancak bugün 35 kadar düştü.ayrıca lahana yaprağı marul yaprağı gibi yeşilliklerde ilave veriyorum. yumurta düşüşü yaşıyorum.masraf çok yumurta yok sebebi ne olabeilir.cevap verirseniz sevinirim. (0 532 411 6150)

  Doğal Çiftlik

  iyi günler ..
  Önçelikle her sorunuza cevap vermekten memnunuz ançak lütfen sitemiz içerisindeki bilgileri bir zamhmet inçeleyinzi okuyunuz her sorunuzun hemen hemen cevabı var ,sizin de okumanız gereken alan TAVUKLARIMIZI NASIL BESLEMELİYİZ dir.Besleme şeklini tamamen yanlış o yazıyı okursanız bilgi sahibi olursunuz.

  Murat gürel

  Merhabalar doğal yumurta yeminizin içeriğini öğrenebilir miyim?

  Doğal Çiftlik

  merhaba..
  Doğal rasyon yem salm atavuk gezen tavuk enerjisine göre hesaplanmış içinde hayvansal atıklar ve katkı maddeleri olmuyan tamamen gdo suz tahıl ve bakliayatlar dan oluşmakta dır.

  Cüneyt Akbaş

  Doğal yumurta yeminin kilosu kaç tl ayrıca bu yemden günlük kaç gr vermemiz gerek

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  doğal yumurta yemi bizde bir ton olarak verilir.bir ton yem 1400 tl
  günlük yem miktarı hayvanın ırkına göre değişir.online satış sitemiz
  Tavukmarketi.com da bütün bilgiler mevcuttur. inceleyerek bilgi alabilirsiniz isterseniz iletişim numaralarımızdan da destek oluruz. 05533779959

  Saadettin

  S.a
  Benin sorum olacakti size 1000 Ataks lik ciflik kurmayi duşünùyorum ve benim 1000 Ataks tavuk için aylik giderim ne olurdu ve nekadar aylik gelirim olurdu ortalama bilgileriniz için Tşk ederim.

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  online satış sitemiz olan tavukmarketi.com sitemizde her bilgi mevcuttur.
  gider olarak sadece yem i baza alın. ataks tavuk lohman brown ırk ı na göre biraz daha fazla yem tüketir günlük 120 gr atakslar 100 110 da lohman ırk ı tercih sizin gelir hesaplarınız ise tamamen sizin satış pazarlığınızla alakalı.
  0553 377 99 59 dan destek bilgi alabilir sipariş bırakabilirsiniz. iginiz için tşk.
  irt.02244877193

  Halil

  Slm benim lohman brown cinsi tavuğum var 430 civarında aslında 460 dı yumurtlarken oluşan kanamadan dolayı arka tarafını ibikletrrek delip oldürduler bunun sebebi nedir ? ben tavuklarıma özlem yem gezen tavuk yemi 1 veriypdum geliştirme yemiydi sonra 2 ye geçtim yumurta yemi dediler sonra bu yemin gdo lü oldugunun farkına vardım şimdi doğal organik olsun ve biyandan da yumurtlamayı kesmesin diye bugday Mısır unu süpürge tohumu veriyorum dogrumu yapıyorım neyapmaşıyım yardımcı olabilirmisiniz

  Doğal Çiftlik

  merhaba online sitemizde bilgiler mevcuttur.
  sistemi inceleyiniz,takıldığınız noktada canlı destek hatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  arpa bugday mısır yumurtayı dahada kesmeye sebeb olur bilginize !
  http://www.dogalciftlik.net
  http://www.tavukmarketi.com

  0553 377 99 59

  Salih

  Meraba ben şuan kümesi kuruyorum.birinci kan ataks almayı düşünüyorum,bu ataksları yerinde görmem mümkünmü..muhtemelen bu ayın sonunda biter kümesim..

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  kümeslerimize hijyen gereği biz dahi girmiyoruz malesef ki, veterinerlerin sevk raporları ile sevk çıkıyor.
  yüklenmiş araçta görebilirsiniz ancak
  zaten güvencemiz firma olarak kapıda ödeme olarak çalışıyor olmamız efendim.
  http://www.tavukmarketi.com 0850 840 90 79 & 0224 487 71 93

  RŞK

  Ben 2000. Tane tavuk alıp yumurta üretimi yapmak istiyorum bana ortalama günlük kac yumurta verir ?

  Doğal Çiftlik

  merhaba ;
  yarkalar 2 ila 4 hafta içerisinde klavuz a başlar
  % 50 olarak başlar % 90 a ulaşır bu rakam günlük % 90 dır.

  ONLİNE SATIŞ :: http://www.tavukmarketi.com
  WEB SİTESİ ::::: http://www.dogalciftlik.net
  MÜŞTERİ HİZMETLERİ ::: 0850 840 90 79

  RŞK

  Ben 2000. Tane tavuk alıp yumurta üretimi yapmak istiyorum bana ortalama günlük kac yumurta verir ?
  Yada organik tavuk mu yapsam civcivden yetiştirsen hangusi daha iyi olur?

  Doğal Çiftlik

  merhabalar ;
  2000 adet aşıları tamamlanmış yarka alarak gezen tavuk yumurta üretimi yapmak avantajınız olur.
  bizde civciv satışı da mevcuttur. fakat sertifikalı üretim için sertifikasyon firmalarına başvuru yapmalısınız.
  sertifikasyon işlemleri için alacagınız adet en az 4000 olmalıdır bilginize.!

  ONLİNE SATIŞ :: http://www.tavukmarketi.com
  WEB SİTESİ ::::: http://www.dogalciftlik.net
  MÜŞTERİ HİZMETLERİ ::: 0850 840 90 79

  Arzu

  merhaba 120 adet lohman tavuğumuz var yemliklerin sürekli dolumu tutmamız gerekiyor yoksa sabah akşam belli ölçüdemi vermeliyiz

  Doğal Çiftlik

  merhaba lar ;
  yemlikler dolu olmalıdır hayvanlar yiyebileceği kadar yem yer.

  iyi günler
  http://www.tavukmarketi.com
  0553 377 89 59

  Nesimo

  Merhaba ben 2000 tavuklu yumurta uretimi yapan bi ciftlik kurmak istiyorum ortalama ne kadar maliyeti olur bu 2000 tavugun aylik gideri ortalama ne kadar olur bolgedeki iklim sartlari ne kadae etkili acaba ogrenebilirmiyiz?

  Doğal Çiftlik

  merhaba;
  tüm detaylar online nsatış sitemizde mevcuttur. maliyetler ve görsel resimler için inceleyiniz.
  sizin tek gideriniz yem dir 2000 lik üretim ayda 6000 kg yem tüketir.
  http://www.dogalciftlik.net
  http://www.tavukmarketi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir